Kasvattajia

Ota yhteyttä kasvattajiin !

Hautapuron tila/ Anja Pikkarainen Viitamäen-hautamäentie 43, 88380 Mieslahti (Paltamo) 040-9107321/ hautapurontila@gmail.com

Hosiken tila/ Tero Hosike ja Anne Kangasvuori-Hosike
Huhtamontie 343,31970 Kanteenmaa
040-7224914 (Tero) ja 040-5051075 (Anne)
tero.hosike@dnainternet.net ja anne.kangasvuori@dnainternet.net

Lahisten Simmental/ Björn von Konow
Lahistentie 245, 37770 Tarttila (Valkeakoski)
040-544 7409/ bjorn.vonkonow@pp.inet.fi

Leppilanden tila/ Pekka ja Elina Puputti
Yhdystie 28, 62290 Hirvikylä (Lapua)
050-5890917

Normosan Simmental/ Mika Korpi
Navettamaantie 36, 62420 Kortesjärvi (Kauhava)
0400-267449/ mika.korpi@netikka.fi

Orava-ahon Simmental/ Jarkko ja Piia-Maria Rautiainen
Talviaisentie 90, 69410 Talviainen (Toholampi)
044-0886086 (Jarkko) ja 044-7886086 (Piia)
jarkko.rautiainen@kotinet.com ja piia.rautiainen@kotinet.com

Pulkkalan Simmental/ Marko Heiskanen Valkeiskyläntie 146, 74200 Vieremä 0400-563014 heiskanen.marko@dnainternet.net

Rentolan Simmental / Johanna Särkijärvi ja Heikki Leppänen
Laitalantie 36, 43900 Kinnula
040-0267610/ johanna.sarkijarvi@netti.fi

Räfbackens Ranch/Krister ja Cindi Groop
Kvarnbackvägen 22, 64530 Norrnäs (Närpiö)
050-5263155/ cindi@rafbacken.fi


Tapion Simmental/Jaakko Tapio
Tuomikyläntie 763, 60720Tuomikylä (Ilmajoki)
050-3459385

Uusi-Mattilan tila/Veera Jokinen ja Markku Antila
Sarkolantie 620, 37180 Sarkola (Nokia)
045-6349018 (Veera) ja 050-5205890 (Markku)
veera@uusimattilantila.fi

Ylijoen tila/ Maarit Kallio
Rautojantie 42,38270 Sastamala
040-5862887 / maarit.kalliomk@gmail.com

Mikäli haluat yhteystietosi kasvattajasivulle, ilmoita siitä sähköpostitse